siphon
26 اسفند 1401 - 17:43

توصیه امام جمعه ساری به مسافران نوروزی/ مراقب جنگل‌های هیرکانی شمال باشید

امام جمعه ساری با تاکید بر رعایت حفاظت از محیط زیست در جنگل‌های هیرکانی گفت: بسیاری از افراد وقتی به دامن طبیعت می‌روند‌ با ریختن آشغال طبیعت را نازیبا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، آیت‌الله لائینی در آخرین خطبه‌های نماز جمعه سال با بیان اینکه بسیاری از دورهمی‌ها با برپایی جشن خطرناک چهارشنبه سوری سبب شد‌ بسیاری از افراد آسیب ببینند اظهار داشت: به بهانه سال نو و به بهانه شادی و تفریح برخی به دنبال لهو لعب و کشف حجاب هستند که باید در این خصوص اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه طبیعت و زمین و درخت همه خدا شناسند تصریح کرد: در دامن طبیعت عده‌ای بساط گناه به راه می‌اندازند که اینها برخلاف حکمت خداوند است‌.

‌لائینی با تاکید بر رعایت حفاظت از محیط زیست در جنگل‌های هیرکانی ادامه داد: بسیاری از افراد وقتی به دامن جنگل‌های شمال می‌روند‌ با ریختن آشغال ‌ جنگل را نازیبا می‌کنند لذا باید همه مراقب طبیعت باشیم‌.

نماینده ولی فقیه در مازندران ‌اظهار داشت: امسال ‌ملت ایران غمگین و مجروح از اغتشاشات بود‌ که چند ماه با حرمت‌‌شکنی عده‌ای  ارزش‌ها را مورد تعرض قرار دادند و از هر طرف خسارت ببینیم جبران‌ناپذیر است‌ هر چند اغتشاشات کنترل شد اما سیاهی بر چهره اغتشاشگران باقی می‌ماند.

‌لائینی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره یار امام حاج احمد آقا خمینی گفت: این شخصیت در دفاع از رهبری نهایت کوشش را داشته ‌و در تکریم این شخصیت باید بکوشیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در آستانه روز ملی شدن صنعت نفت و استعمار انگلیس هستیم که نفت ملت ایران را غارت کردند و رژیم منحوس پهلوی نوکر انگلیس محسوب می‌شد و این استعمارگران با انقلاب ایران و با انقلاب اسلامی ایران مشکل داشتند.

امام جمعه ساری با بیان اینکه روزه‌خواری علنی نباید اتفاق بیفتد بر رعایت حرمت‌ها تاکید کرد و افزود: ادارات‌، بیمارستان‌ها و بانک‌ها برخورد خوبی دارند اما برخی نارضایتی‌ها نیز دیده می‌شود که مردم با برخورد مناسبی روبه‌رو نمی‌شوند. ‌مردم صاحبان اصلی میزهای مدیریتی بوده و باید کرامت مراجعه‌کنندگان حفظ شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097946