siphon
11 دی 1401 - 13:28

جولان سیگنال‌های کشورهای همسایه در شمال‌غرب!

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره بر اینکه همیشه در مناطق شمالغرب همیشه گلایه است که شبکه کشورهای مجاور پخش می‌شود و این یک نوع نفوذ است، گفت: از این‌رو می‌توان به حالت تهاجمی عمل کرد نه اینکه شبکه خودمان در برخی مناطق استان پخش نشود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، تراب محمدی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی که در سالن سازمان برنامه و بودجه استان برگزار شد، اظهار کرد: در جهانی قرار داریم که روی مدار دهکده جهانی یعنی رسانه‌ها می‌چرخد از این‌رو وسائط ارتباط جمعی نقش بسزایی خواهد داشت. 

وی افزپد: کمترین حادثه اجتماعی در جهان را پیدا می‌کنید که رسانه در آن نقشی نداشته باشد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تلویزیون در بین وسائط ارتباط جمعی نقشی پررنگ‌تر دارد و در سطح بسیار کلان روی جامعه اثر می‌گذارد، گفت: سهولت استفاده از تلویزیون، ایجاد ستاره و الگوهای جامعه بسیار مهم است. 

وی با تاکید بر اینکه بین بازیگران و هنرمندان در انقلاب اسلامی بابد رابطه جدی فراهم کرد، گفت: رادیو و تلویزیون به عنوان دانشگاه سراسری نقش پررنگ‌تری دارد. 

محمدی با بیان اینکه سازمان صدا و سیما با داشتن قوی‌ترین شبکه ارتباطی می‌تواند در جهاد تبیین نقش آفرینی کند، گفت: در جنگ شناختی دشمن با تمام توان خود وارد میدان شده است باید رسانه‌ها هم با تمام قوا به میدان بیایند. 

وی یادآور شد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند اگر ما روایت نکنیم، دشمن روایت خواهد کرد، 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی به نقش بی‌بدیل صدا و‌سیما اشاره کرد و گفت: و مسوولیت مسوولان و رسانه‌ها باید بر حسب ذائقه استان برنامه تولید کنند. 

وی با اشاره بر اینکه همیشه در مناطق شمالغرب همیشه گلایه است که شبکه کشورهای مجاور پخش می‌شود و این یک نوع نفوذ است، ادامه داد: از این‌رو می‌توان به حالت تهاجمی عمل کرد نه اینکه شبکه خودمان در برخی مناطق استان پخش نشود

محمدی با بیان اینکه از لحاظ فنی و برنامه‌ای ضعیف عمل کردیم، گفت: جای آن برنامه با کیفیت پایین کشورهای همسایه پخش می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: هر مسوول آمده این موضوع طرح شده است ولی رسیدگی جدی نشده است. 

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی متذکر شد: باید جدیت زیاد در توسعه فنی و تولید برنامه‌های مفید برای این مناطق مرزی انجام گیرد. 

وی  با تشکر از زحمات آقای صفری، مدیرکل سابق صدا و‌سیما استان گفت: در تبریز مدیریت سخت است و پرحاشیه است و اینکه چهار سال و نیم دوام آوردند. 

محمدی گفت: ممنون از آقای رضایی که این سمت را قبول کردند و قطعا تحولات زیادی در ادامه تحولات مدیریت قوی شاهد خواهیم بود. 

پایان پیام/۶۰۰۲۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 947555