siphon
06 اسفند 1401 - 15:58

تجهیز مناطق حفاظت شده کلیبر به دوربین ضروری است

تبریز- دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان کلیبر بر ضرورت تجهیز مناطق حفاظت شده به دوربین‌های پیشرفته به منظور پیشگیری از شکار غیرمجاز تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد حق وردی پور روز شنبه در بازدید از مناطق حفاظت شده کلیبر و در جمع محیط‌بانان اداره محیط زیست، صیانت و حفاظت از محیط زیست را عبادت دانست و افزود: تجهیز مناطق حفاظت شده به دوربین‌های پیشرفته ضروری است و این اقدام در راستای پیشگیری از شکارهای غیرمجاز مؤثر و مفید خواهد بود و راه سو استفاده برای افراد متخلف را خواهد بست.

وی محیط بانان را کسانی دانست که این کار را با تمام وجود، علاقه و با عشق به حیاط وحش انجام می‌دهند.

حق وردی پور با اشاره به وسعت زیاد مناطق حفاظت شده شهرستان کلیبر و خداآفرین و تنوع حیات وحش منطقه، اضافه کرد: متأسفانه فقدان نیروی انسانی و ماشین آلات کافی موجب شده تا افراد فرصت طلب و سودجو از این ضعف، سو استفاده کرده و گاه و بیگاه با ورود به مناطق حفاظت شده اقدام به شکار غیرمجاز گونه‌های حیوانی کمیاب موجود در منطقه کنند.

وی با قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی محیط بانان و نگهبانان مناطق حفاظت شده، ادامه داد: همکاران فداکار محیط زیست با چنین سختی کاری باید از حقوق کافی برخوردار باشند تا بتوانند با کمترین دغدغه مالی و با تمام وجود همچون سرباز از محیط زیست پاسداری کنند.

حق وردی پور به کسانی که قصد ورود به مناطق حفاظت شده به منظور شکار غیرمجاز در شهرستان کلیبر را دارند هشدار داد عاقبت و پایان کار این افراد با قانون خواهد بود.

وی اعلام کرد: با تمام توان و به صورت قانونی از حیات وحش منطقه و کسانی که از آن پاسداری می‌کنند، حراست و حمایت خواهیم کرد و با قانون شکنان به شدت برخورد خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1056531