siphon
18 دی 1401 - 21:35

حل مشکل آنتن‌دهی موبایل در اتوبان تبریز-سهند

فرماندار شهرستان اسکو از تامین اعتبار لازم و آغاز عملیات اجرایی سایت بی تی اس در مسیر اتوبان تبریز سهند برای حل مشکل آنتن همراه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اسکو، حسین فیروزی عصر امروز  به همراه رئیس مخابرات شهرستان اسکو در بازدید ازعملیات  آغاز بتن ریزی پی جهت احداث سایت بی تی اس در مسیر اتوبان تبریز سهند اظهار کرد: با توجه به کوهستانی بودن مسیر اتوبان تبریز سهند و مشکل عدم پوشش آنتن تلفن همراه در برخی نقاط  وهمچنین تردد ساکنان شهرهای سهند ،اسکو و گردشگران روستای تاریخی کندوان از این مسیر، نیاز به تقویت و رفع این مشکل از مطالبات اصلی مردم شهرستان اسکو بود که با پیگیری های انجام گرفته از شرکت مخابرات آذربایجان شرقی هزینه مورد نیاز برای احداث دکل مخابراتی بی تی اس در این اتوبان تامین اعتبار شد.

فرماندار اسکو گفت: کل مسیر ۲۰ کیلومتری اتوبان تبریز- سهند حدود ۵۰ درصد پوشش تلفن همراه داشت و ۱۰ کیلومتر اول آن از سمت تبریز دچار مشکل بود که با احداث دکل ۶۰ متری در کیلومتر ۴ این آزاد راه و بهره برداری از  آن در طی ماه های آینده مشکل عدم خط دهی تلفن همراه رفع خواهد شد.

 رئیس اداره مخابرات شهرستان اسکو هم گفت: برای اجرای این طرح ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت مخابرات ایران منطقه آذربایجان شرقی هزینه می شود.

وی افزود: دکل ۶۰متری مذکور مرتفع ترین دکل مخابراتی می باشد که بر روی تپه ای با ارتفاع ۲۰متر نصب میشود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 963964